úterý 14. července 2015

Můj knižní tip #1

Dnes tady máme první knižní tip :-)

Jako první knihu vám dnes představím jednu ze svých oblíbených, o které vím, že si ji určitě ještě přečtu. Je to kniha Na ostrově od Tracey Garvis Graves - autorčin knižní debut.Na ostrově je moc příjemná knížka, vhodná právě pro parné letní dny. Je psána velice jednoduše, až jsem si zpočátku říkala, co to je za čtení, ale nakonec v tom lehkém vyprávění spočívalo kouzlo celého příběhu. Myslím, že i když bylo zpracováno téma, které už jsme mohli někdy číst nebo shlédnout ve filmu, nebylo to kýčovité. Knížku jsem přečetla za dvě krátké odpoledne. Pro mě opravdu pohlazení a jako debut výborné.

Anotace:
Na Maledivy se většinou jezdí na dovolenou. Třicetiletá učitelka Anna však bude na jednom z jejich ostrovů trávit léto neobvyklým způsobem. Má pomoci šestnáctiletému Týdžejovi dohnat školu, kterou zameškal kvůli boji se zákeřnou chorobou. Ani Týdžej si nepředstavoval, že bude trávit prázdniny s rodiči někde daleko od Chicaga a kamarádů. A ještě k tomu ležením v učebnicích. Jenže letadlo s Týdžejem a Annou za mladíkovou rodinou nikdy nedorazí. Po ztroskotání hydroplánu skončí na opuštěném ostrově, odkázáni jeden na druhého. Debutový román mladé americké autorky, který se okamžitě po vydání stal bestsellerem.

A druhá knížka dnešního knižního tipu je ze žánru detektivního. Jedná se o červnovou novinku od Neila Crosse Posedlost.

Jak jsem již zmínila, kniha vyšla v červnu 2015 a to v nakladatelství Moba. Velmi mě zaujala anotace, líbí se mi i obálka, což u Moby není divu, má je opravdu překrásné.


Doufám, že si tuto knihu brzy pořídím. Choleričtí, posedlí a jinak šílení hrdinové detektivek mi většinou bývají sympatičtí, jako např. detektiv Jack Caffery v příbězíh Mo Hayder. :)

Anotace:
Seznamte se s Johnem Lutherem, šéfdetektivem inspektorem, specialistou na vraždy, s mimořádnou rychlostí při řešení případů. Je obsesivní, instinktivní a náruživý. Nikdo, kdo kdy stál na jeho straně, o něm nemůže říci nic špatného. Ale nyní se proslýchá, že je Luther špatný – ne zkorumpovaný, ne podplacený, ale ztrápený. Po letech řešení těch nejzvrácenějších zločinů v drsném londýnském podsvětí vzkypěl jeho potlačovaný vztek, který někdy sotva dokáže ovládat. Občas jej to dovádí na pokraj šílenství a nutí dělat věci, které by žádný jiný detektiv neudělal a neměl dělat.

První knižní tip máme za sebou a já doufám, že se i díky němu budete na můj blog vracet :-)

4 komentáře:

 1. Tuhle rubriku ti jednoznačně schvaluji, super tah :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Po Posedlosti taky pokukuju, má pěknou obálku :) Doufám, že se mi brzy dostane pod ruku :) A Na ostrově vypadá taky dobře :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na ostrově se mi moc líbilo, bylo to příjemné čtení. A Posedlost, doufám, brzy zařadím na poličku. Je opravdu lákavá a obálka je skvělá :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj komentář ♥