čtvrtek 5. května 2022

RECENZE – TAJEMSTVÍ SÍDLA BELLEFONTAINE

Autorka:
Marie Laval
Překlad: Blažena Kukulišová
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání v ČR: 2022
Vazba: pevná/vázaná
Počet stran: 304
ISBN: 978-80-7633-576-9

Anotace:
Amy si z touhy po novém životě koupí na francouzském venkově malý penzion opředený nepěknou pověstí. Po čase se začnou dít podivné věci. Nejprve je to mrtvý králík přede dveřmi, poté mrtvola ptáka na autě a další náznaky, že někdo tady Amy evidentně nechce. Když se jednoho dne probudí v lese celá zmatená a v roztrhané noční košili, pohár trpělivosti přeteče.

Amy Carterová se z Anglie přestěhuje na francouzský venkov, kde koupí záhadami opředené sídlo Bellefontaine a  nechá ho zrekonstruovat na překrásný penzion. Nezaměstná žádný personál, věří, že provoz penzionu zvládne naprosto sama. Někdo jí však nepřeje a projeví se to hned první noc, kdy najde ke dveřím přibitého mrtvého králíka. Dalších nepříjemných situací přibývá a Amy z toho začíná být nešťastná a zároveň pořádně rozčilená. Kdo ji chce z Bellefontaine vyštvat?

Mimo problémy s penzionem řeší také hradního pána Fabiena, se kterým se seznámí hned první den a připadá jí nesmírně arogantní, ale zároveň ohromně přitažlivý. O aristokratech z hradu vévodů z Coste a dam z Bellefontaine kolují různé legendy a pověsti, dokonce snad i o určitém prokletí. Amy by ráda všem těm povídačkám přišla na kloub. Nebo snad na nich může být i něco pravdy?


Jak moc mám ráda příběhy z anglického venkova, například z Cornwallu, tak stejně miluji knihy zasazené do venkova ve Francii. Takže když jsem uviděla tuto novinku s překrásnou levandulovou obálkou a přečetla si anotaci, věděla jsem, že to bude pro mě to pravé ořechové. A nespletla jsem se.

Autorka dokázala výborně skloubit historii, tajemno, záhady, konspirace s rozumnou dávkou romantiky. Bála jsem se trochu zpočátku červené knihovny, ale ne, o cukrkandl se rozhodně nejedná, romantika je čtenářkám nadávkována v rozumné míře. Přestože pointu příběhu odhadnete celkem brzy, příběh a vzrůstající napětí si budete stejně skvěle užívat.

Kniha je psaná er-formou, někdy více z pohledu Amy, jindy nahlédnete do myšlenek Fabiena. Možná bych uvítala kratší kapitoly, ale to už závisí na preferencích každého jednoho čtenáře.

Já sama knihu můžu doporučit, pokud máte chuť na oddechové čtení zasazené do poutavého prostředí, kde se snoubí romantika s historií, záhadami a rodinnými tajemstvími.

O autorce:
Marie Laval pochází z francouzského Lyonu, kde absolvovala studium historie a práva. Posledních několik let žije v údolí Rossendale v anglickém hrabství Lancashire. Pracuje jako učitelka francouzštiny a ve volném čase se věnuje psaní. Je autorkou celé řady dojemných a čtenářsky úspěšných romancí s historickými i současnými náměty. Její knihy získaly četná literární ocenění, román Tajemství sídla Bellefontaine byl v roce 2021 vedle jiných autorčiných děl nominován na prestižní cenu udílenou Asociací autorů romantických knih.


Hodnocení: 80%

Za poskytnutí této krásky k recenzi velmi děkuji nakladatelství Alpress. Knihu můžete zakoupit přímo zde.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za tvůj komentář ♥