středa 2. prosince 2015

Přečtené knihy za měsíc listopad

Měsíc se zase přehoupl neuvěřitelnou rychlostí, takže jsem tady s článkem, kolik že knih jsem v listopadu přečetla.

Dočetla jsem rozečtenou knihu V podezření od Michaela Robothama. A potom jsem přečetla šest knih, a když na to tak koukám, úplně všechny listopadové knihy byly recenzní výtisky :) Kdy já teda začnu číst ty stovky svých, že? 

Ale zpět ke knihám. Přečetla jsem Modrou od Lucy Clarkeové, Čmeláky v srdci od Petry Hülsmannové, Levandulové noci od Kerstin Gier, Pod kůží od Sabine Durrantové, Kavárnu na pláži od Lucy Diamond a Řez od Vicki Petterssonové. Vcelku jsem tedy s počtem knih spokojená.

V podezření Michaela Robothama se mi líbilo o trochu méně než Řekni lituji. Ale protože V podezření je kniha první a Řekni lituji už je svižnější, tak se máme dál na co těšit. Doufám, že Moba vydá další pokračování.

Anotace:
Zdá se, že se Josephu O’Loughlinovi, špičkovému klinickému psychologovi, v životě daří – má nádhernou ženu, milující dceru a úspěchy v zaměstnání. Stačí však málo a jeho dokonalý život se stane noční můrou. Vše začne ve chvíli, kdy je přizván k vyšetřování smrti neznámé mladé ženy a zároveň musí řešit složitou situaci se svým problémovým pacientem. Pronásledován obrazy rozbodaného dívčího těla se vydává na cestu, jež vede do nejtemnějších zákoutí lidské mysli. Aby dokázal zastavit vraha a zachránit svou rodinu, je nucen riskovat vše…


Na recenzi se můžete podívat zde.

Hodnocení: 4/5

Na Lucy Clarkeovou a její Modrou jsem se hodně těšila, protože Poslední nádech od autorky byl skvělý. Modrá mě dějově také nezklamala, ale obsahuje strašné množství chyb v textu. Což pochopitelně naštve.

Anotace:
Poklidný výlet na moři? Ani náhodou! Koupání v průzračné vodě a popíjení tropických koktejlů se až příliš brzy promění ve zlověstnou noční můru…
Lana a její nejlepší kamarádka Kitty se vydají hledat svobodu a dobrodružství. Jejich sen volně cestovat se jim splní, když získají možnost plavit se na Modré – jachtě, která pluje z Filipín na Nový Zéland. Spolu se svými novými přáteli rychle podlehnou kouzlu vzdálených ostrovů a divokých večírků na jachtě. 
Z ráje se ale brzy stává peklo – Lana a Kitty zjišťují, že každý na palubě má nějaké tajemství, a navíc jeden z jejich nových přátel po jedné hádce záhadně zmizí...
Nebezpečné vlny nedůvěry a lží ohrožují nezávazné letní dobrodružství na lodi, někteří se však svého vysněného ráje nehodlají jen tak vzdát… a to za jakoukoli cenu!


Pokud vás zajímá recenze, mrkněte sem.

Hodnocení: 4/5

Čmeláci v srdci je absolutně úžasná knížka. Vtipná, romantická, dojemná... zkrátka od všeho trochu. Moc jsem si čtení užila a jsem ráda, že jsem knihu dostala k recenzi, protože jinak by mě asi minula.

Anotace:
„Hele, láska tě nesmí vodrovnat,“ moudře radí Leně taxikář Knut. To se sice moc snadno řekne, ale mnohem hůř udělá, obzvlášť když je její snoubenec pěkná nula a ona sama zničehonic přijde kvůli hloupé chybě o práci. Na sebelítost jí však nezbývá čas. Lena je nucena změnit svůj život od základů. Nastěhuje se do neuspořádaného bytu ke své nejlepší kamarádce, což ji, milovnici pořádku, pořádně vyvádí z rovnováhy. Navíc Leně leze na nervy spolubydlící Ben! Je totiž neuvěřitelně arogantní a k tomu sukničkář. Ale když na něj pomyslí, srdce jí okamžitě začne bít rychleji.


Recenzi si můžete přečíst zde.

Hodnocení: 5/5

Jelikož jsem se namlsala svižným románem, Levandulové noci mi přišly po Čmelácích mírně rozvláčné a první polovina knížky snad i trochu nudná. Ale jako oddechovou knížku můžu doporučit. Chci si přečíst i pokračování s názvem Z nebe do ráje.

Anotace:
Po rozchodu se svým snoubencem Isabelle doufá, že na venkovském statku rodiny le Ber na březích řeky Durance najde nový domov. Sídlo mladého Corina le Ber je však velmi zadlužené a bezohledný hoteliér větří šanci přebudovat statek na luxusní hotel. Rodina se rozdělí na dva znepřátelené tábory a nic netušící Isabelle se záhy ocitá uprostřed hry plné intrik. V překrásném prostředí provoněném levandulemi i květy broskvoní potkává také svou životní lásku…


Recenzi najdete zde.

Hodnocení: 4/5

Po románech jsem poté s chutí sáhla po thrilleru Pod kůží od Sabine Durrantové. Knížku jsem měla vyhlídnutou od té doby, co vyšla, a když ji nakladatelství Paseka nabídlo k recenzi, neváhala jsem. Kniha je hodně psychologická, což já můžu. Možná se mi zdál rozjezd malinko pomalejší, ale myslím, že jako autorčin debut je určitě výborná. Rozhodně doporučuji.

Anotace:
Gaby Mortimerové na první pohled nic nechybí - je hvězdou populárního ranního televizního programu, matkou osmileté dcerky, s manželem Philipem, úspěšným finančníkem, vlastní luxusní dům na londýnském předměstí. Když však jednoho rána narazí při běhu v místním parku na mrtvolu neznámé dívky a uvědomí o nálezu policii, uvede do pohybu sled událostí, které její život nenávratně změní. Mohla za to skutečnost, že se těla dívky dotkla a pak policistům tvrdila opak? Nebo souhlas s tím, že bude vyslechnuta bez přítomnosti právníka? A kde se berou další a další stopy, jež naznačují spojitost zavražděné s Gaby a její rodinou? Zatímco šokovaná žena zjišťuje, že se v případu stala hlavní podezřelou, její svět se začíná hroutit: Philip, se kterým procházela v poslední době manželskou krizí, odjíždí narychlo na služební cestu do Singapuru, dům se ocitá v obležení senzacechtivých novinářů, v televizním programu je nahrazena moderátorkou, která o její roli už dlouho usiluje. Zachrání Gaby její pokus pustit se do vyšetřování na vlastní pěst?
Psychologický thriller britské autorky, ve kterém nelze nikomu věřit a vše je jinak, než se na první pohled zdá, čtenáře nepustí až do poslední stránky a svého zcela nečekaného vyústění.


Recenzi si můžete přečíst zde.

Hodnocení: 4/5

Po psychologickém thrilleru jsem sáhla opět po románu a tentokrát v podobě Kavárny na pláži. A to se mi moc líbilo. Sympatická, trošku trhlá hrdinka, kterou si okamžitě oblíbíte. Pokud se budete chtít na chvíli přenést do prostředí útulné kavárny na pobřeží, neváhejte a dejte se do čtení.

Anotace:
Je vám přes třicet a lezou vám na nervy poznámky o tom, že byste se už konečně měla usadit? Nejste v tom sama!
Evie byla odjakživa černou ovcí rodiny. Coby nenapravitelný snílek představovala příliš velký kontrast ke svým dvěma úspěšným sestrám. Zkusila se prosadit jako herečka, fotografka a zpěvačka, ale všechny tři směry se ukázaly být slepými uličkami. Jediným solidním bodem jejího neuspořádaného života je přítel – svědomitý a spolehlivý Matthew. Možná je ale na Eviin vkus až příliš solidní, a tak se občas neubrání dojmu, že jí život protéká mezi prsty.
A pak zemře její milovaná teta Jo a v závěti Evii odkáže nečekané dědictví – kavárnu na pláži v Cornwallu. Evie se vydá na cestu plná odhodlání alespoň jednou v životě něco dotáhnout do úspěšného konce. Není to lehký úkol, protože zaměstnanci kavárny po smrti původní majitelky značně povolili v pracovním úsilí, ale Evie chce světu dokázat, že není tak beznadějný případ, za jaký ji všichni považují. Tajně doufá, že když dá do pořádku kavárnu, navede vlak svého života konečně do správných kolejí. A kdo ví, třeba taky najde svou životní lásku...


Pokud si chcete přečíst recenzi, můžete zde.

Hodnocení: 5/5

Jako poslední knížku v listopadu jsem si dala drsný a hodně krvavý thriller Řez od Vicki Pettersson. Možná je to zatím nejbrutálnější kniha, jakou jsem kdy přečetla nebo mám alespoň teď takový pocit. Pořád přemýšlím, jestli dát knize čtyři nebo pět hvězdiček. Myslím, že žádný podobný příběh jsem zatím nečetla. No nechám si filozofování do recenze, kterou jsem chtěla napsat dnes, ale nějak to nevyšlo, takže snad zítra, nejpozději v pátek bude určitě. A dávám nakonec čtyři hvězdičky. Více se potom dozvíte v recenzi.

Anotace:
Horké léto v Mohavské poušti. Kristine Rushová a její snoubenec Daniel jsou na cestě z Las Vegas do Lake Arrowhead v Kalifornii, kam mají dojet, aby společně s rodinou oslavili 4. červenec.
Zničehonic je však Daniel unesen z liduprázdného odpočívadla a Kristine se musí rozhodnout: vrátit se domů bez úhony a s myšlenkou, že už nikdy neuvidí svého snoubence, nebo vyrazit na cestu do spalující pouště a pokusit se Daniela najít.
Když se rozhodne svého snoubence začít hledat, ještě netuší, že její kroky povede vrah. Kristine však nemá na výběr.
Musí podniknout epickou cestu přes křiklavé záblesky silničních kasin, opuštěné dálniční zastávky a přežít hrůzy, které si nikdy předtím nedovedla ani představit… The New York Times bestseller jara 2015!


Hodnocení: 4/5

Tak to byla poslední kniha měsíce listopadu. Kolik knih jste zvládli přečíst vy? Já si vždycky říkám, že není tak důležité kolik, ale jestli za to stály. A ty moje za to stály určitě :)

Mějte se krásně :)

Noel...

6 komentářů:

 1. Ani jednu knihu jsem doposud nečetla :) Ale Kavárna na pláži vypadá lákavě :) moc hezký článek :3 Budu ráda, když napíšeš svůj názor o mém blogu :) Můžeš se přidat i k pravidelným čtenářům http://my-ideallife.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kavárna je opravdu pěkné čtení na odpočinek :)

   Vymazat
 2. Téda! Přečetla jsi opět pěkný počet knih :) Za prosinec těch přečtených knih bude jistě ještě více ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že právě v prosinci to bude asi díky vánocům slabší, budu koukat na pohádky, už se těším :)

   Vymazat
 3. Já jsem hodně zvědavá na Modrou, mamka četla Poslední nádech a byla nadšená, takže se chystám na obě dvě :) Krásný počet přečtených knih, sice všichni říkáme, že není důležité kolik, ale... stejně to vždycky počítáme :D

  OdpovědětVymazat
 4. Lucy Clarke píše opravdu čtivě. Jojo, počítáme to, to máš pravdu :) Tak asi to prostě k tomu taky patří :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za tvůj komentář ♥