pondělí 8. srpna 2016

Můj knižní tip #31


Přeji vám všem krásné, parné pondělí :)

Je začátek nového týdne a já pro vás mám jako vždy nový knižní tip. Dnes jsem si říkala, že by to chtělo trochu napětí. Vybrala jsem pro vás tři knihy ze série Juul Henning. Jde o detektivky Thomase Engera a sice Kamenný déšť, Fantomová bolest a Instinkt dravce. Myslím, že bych se ke knihám možná ani nedostala, kdybych třetí díl série s názvem Instinkt dravce nevyhrála. A pokud se dobře pamatuji, byla to moje úplně první knižní výhra. No a protože šlo o třetí díl série, potřebovala jsem si dokoupit první dva. Povedlo se mi to v akcích za cenu do 100Kč za jednu knihu. Pokud mě Thomas Enger osloví, přikoupím další díl do série :)


Kamenný déšť
Novinář Henning Juul se po dvou letech od tragické události, kdy v jejich bytě v Oslu zahynul při požáru jeho šestiletý syn Jonas, vrací znovu do práce, do redakce internetových novin. Od této tragické události má Henning nejen viditelné jizvy po popáleninách ve tváři, ale i ty neviditelné na duši. Jen obtížně se adaptuje do prostředí, ve kterém se znovu setká se svými starými kolegy, ale také se svojí bývalou ženou, matkou Jonase. Jeho první den v práci začne tiskovou konferencí, na které policie oznámí nález mrtvoly mladé ženy ve stanu na Ekebergu. Žena byla ukamenována, její záda nesou stopy po bičování a jednu ruku má uříznutou. Henninga hrůzný případ zaujme a začíná s nasazením vlastního života pátrat na vlastní pěst...Kamenný déšť vyšel u nakladatelství Moba v roce 2013 a má 368 stran.

Fantomová bolest
"Pokud zjistíte, kdo to na mě ušil, řeknu vám, co se stalo v den, kdy váš syn zemřel." To je zpráva, již detektivní reportér Henning Juul obdrží od zločince a nyní vězně jménem Tore Pulli. Ten byl pravomocně odsouzen za vraždu, přestože vytrvale prohlašuje, že ji nespáchal. Poznat pravdu pro Henninga nikdy nebylo důležitější. Když pak Pulli při natáčení televizního interview náhle zkolabuje a zemře a záhadný incident je prohlášen za "náhlé úmrtí", Juul se pevně rozhodne proniknout do tajemných událostí mnohem hlouběji.Také Fantomová bolest vyšla samozřejmě u nakladatelství Moba a dokonce i v tentýž rok. Má 360 stran.

Instinkt dravce
V pečovatelském domě v Oslu je nalezena mrtvá stařenka, které vrah do očí zarazil její vlastní pletací jehlice. Téhož dne se v tisku objeví palcové titulky, hlásající, že ministryně spravedlnosti Trine Juulová-Osmundsenová je nařčena ze sexuálního obtěžování mladšího politika, jehož totožnost zůstává utajena. Případ rozpoutá obrovské mediální šílenství…Instinkt dravce vyšel u Moby v roce 2014 a má 368 stran.

Tuto knihu mám i s podpisem :)


Severskou krimi mám ráda, tak doufám, že mě osloví i tento autor. První dva díly mají sice slabší hodnocení, ale uvidím. Člověk na to hodnocení nemůže úplně dát :)


Četli jste někdo detektivky Thomase Engera? Určitě mi napište :)

Vaše Šárka ♥

8 komentářů:

 1. Četla sem všechny 4 díly a nemůžu se dočkat až vyjde poslední, končilo to velice otevřeně a napínavě. Čtvrtý díl Horká půda je podle mě napsaný zatím nejlíp , z pohledu bývalé manželky . Rozhodně doporučuji celou sérii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda, že čtu pozitivní ohlas, super :)

   Vymazat
 2. Jeste jsem necetla a ani neslysela,alw urcite jsem zvedava na nazor. Posledni dobou severske krimi je neco pro me tak nejaka nova by mi vubec nevadila :D
  Katy

  OdpovědětVymazat
 3. Abych se přiznala, knihy vůbec neznám, ale autor mi něco říká :D :)
  Skvělý tip! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak třeba autora vyzkoušíš :) Měj se krásně :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj komentář ♥