pondělí 16. ledna 2017

Můj knižní tip #3

Přeji vám krásný začátek nového týdne :)

A protože máme nový týden, samozřejmě nemůžu vynechat knižní tip. Tentokrát mi padlo očko na knihu, která vyšla u nakladatelství Plus v roce 2013. Napsala ji M. L. Stedmanová a má název Světlo mezi oceány. Na seznamu knih k přečtení ji mám už nějakou dobu, tak snad se k ní jednou dostanu. Rozhodně má zajímavou anotaci.

Světlo mezi oceány
Světlo mezi oceány je uhrančivý příběh o lidské touze po štěstí a rozporech, které s sebou přináší, ale také o lásce a lidskosti, jež hlavním hrdinům dodávají sílu překonat i ty nejtěžší životní zkoušky. Válečný hrdina Tom Sherbourne po běsnění, jímž prošel na západní frontě, touží především po místě, kde by znovu našel vnitřní klid. Stane se strážcem majáku na Janusově ostrově u západního pobřeží Austrálie. Po čase najde i milující ženu, jež je ochotná snášet s ním drsné podmínky, které s sebou život na majáku přináší. Ke štěstí jim chybí jen požehnání v podobě dítěte. Až jednou moře na břeh vyplaví člun s mrtvým mužem a miminkem na palubě... Tom je nucen volit mezi láskou a povinností a rozhodnutí, které učiní, bude mít nedozírné následky nejen pro ně dva.Vypadá to dost dobře, že? Četl někdo z vás? Jestli ano, určitě mi dejte vědět, jak se vám líbila.

Obálka je taky nádherná. Pokud se do knihy budete chtít pustit, vězte, že vás čeká 368 stran.

Myslím, že ji na seznamu trošku posunu výše, protože příběh vypadá fakt lákavě.

Mějte se moc krásně a čtěte :)

Vaše Šárka ♥

16 komentářů:

 1. Knihu neznám, poslední dobou jsem děsně vybíravá a málo co mě ohromí :-( Ale vypadá to zajímavě :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Tuhle knížku jsem si koupila, protože se mi líbila obálka.. Ostatně, většina knížek, u kterých se mi líbí obálka nebo název, u mě časem skončí 😊 A nelituji žádné knížky, kterou jsem takto koupila, aniž bych znala, o čem by to mělo být.
  Knížku doporučuji! Hned po prvních řádcích jsem věděla, ze s ní strávím veškerý svůj volný čas 😊 je to skvělé a poutavé čtení 😊😊

  OdpovědětVymazat
 3. Tak tuhle musíš, Šári, to je jedna z mých nej knih vůbec. To je tak silný příběh a jako mámě se tě dotkne určitě ještě víc než mě! Připrav si kapesníky :D ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Haničko, moc děkuji, vidím, že se po knize budu muset hodně brzy podívat :)

   Vymazat
 4. Obálka je kouzelná!
  Docela si mě zaujala a těším se, na tvůj názor :)

  OdpovědětVymazat
 5. Četla a dokonce mám na blogu recenzi. Jsem zvědavá jestli se ti bude líbit tak jako mně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě na recenzi mrknu. Docela jsem překvapená, jak je kniha známá :)

   Vymazat
 6. O knížce jsem vůbec neslyšela, což je škoda a ta obálka...nádherná! :)

  OdpovědětVymazat
 7. Něco málo jsem o knize slyšela, ale nečetla jsem ji. Obálka vypadá vážně skvěle :)

  OdpovědětVymazat
 8. Skvěle vypadá obálka i anotace. Určitě si ji přečtu. Zatím se do mého hledáčku ještě nedostala, ale je to přesně můj styl, takže díky moc za další skvělý tip :).

  OdpovědětVymazat

Děkuji za tvůj komentář ♥