čtvrtek 26. dubna 2018

Poprvé jsem otevřela – Útěk

Krásný pozdní večer vám všem, milí knihomolové :)

Opět mám pro vás článek z rubriky „poprvé jsem otevřela“. Před pár dny jsem se pustila do nejnovější knihy C. L. Taylor s názvem Útěk. Od autorky jsem četla již Nehodu a Zmizelého a byla jsem nadšená. U této nejnovější knihy jsem se dostala už za půlku a trošku ztrácím takový ten elán do čtení. Kniha začala skvěle, okamžitě nastoupila tísnivá atmosféru, která se vás chytla a nemohli jste se jí zbavit. Celý příběh je opředený záhadou, ale já mám pocit, že bych potřebovala už konečně nějaké nakopnutí. Zápletka mi z počátku přišla dobrá a byla jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí, ale teď mám dojem, že je to vše nějaké slabší. Doufám, že dojde k nějakému zvratu a rozuzlení bude šokující, jinak se tentokrát nadšení konat asi nebude.Anotace:
Jo Blackmoreovou požádala neznámá žena o svezení. Jo se jí rozhodla vyhovět, ale brzy svého rozhodnutí litovala. Podivná pasažérka totiž zná její jméno, zná i jejího manžela Maxe a navíc má u sebe rukavici, která patří Joeině dvouleté dceři.
To, co započne jako neurčitá obava, se brzy přemění na peklo. Proti Jo se spikne policie, sociálka a dokonce i vlastní manžel. Všichni prohlašují, že je špatná matka. Jo protestuje, považuje celou situaci za tragické nedorozumění, a dlouho věří, že se všechno nějak racionálně vysvětlí.
Když jí však úřady začnou vyhrožovat odebráním dcery, protože podle jejich mínění není způsobilá plnit rodičovské povinnosti, Jo pochopí, že nastal čas jednat. Probere všechny možnosti, které se nabízejí, a rozhodne se pro jedinou z nich, která jí i malé Elise může zaručit bezpečí.
Knihu vydalo nakladatelství Domino v letošním roce a má 368 stránek. A já tedy nepřestávám doufat, že nakonec spokojená s tímto psychologickým příběhem budu.

Znáte tuto autorku? Patří také mezi vaše oblíbené? Já jsem ještě nepřečetla Lež, ale jinak budu mít přečteno už vše.

Vaše Šárka ♥

4 komentáře:

 1. Může to být hezká kniha, já teď chodím do knihovny a snad se přinutím ty knihy přečíst :D
  V3ronika life

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už se blížím ke konci a je to dobré. Ovšem můj pocit, že Nehoda a Zmizelý byly lepší kousky, trvá. A jinak s knihovnou... tam už nechodím, protože mám doma tolik knih nepřečtených, že to na jednu miniknihovnu soukromou vydá :) Ale láká mě to se tam zas přihlásit, ale čtu pomalu, tak by to nemělo zatím smysl.

   Vymazat
 2. Já vždycky než Ti to okomentuji, tak Ty máš dočteno... Vidím, že se Ti Nehoda a Zmizelý líbily více, to je skvělé, jak to máme otočené, za mě byla zase nej Lež následovaná Útěkem :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem ještě Lež nečetla, tak jsem zvědavá. Teď zas nejsem schopná sepsat konečně recenzi na ten Útěk, vůbec nestíhám. Ale nakonec poslední třetina mě opět nadchla, nicméně rozjezd byl pro mě takový těžkopádnější :) Měj se krásně, Kristý :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj komentář ♥