pondělí 29. června 2015

Květnová výhra


V květnu jsem v jedné soutěži, do které věnovalo cenu nakladatelství MOBA, vyhrála knihu Michaela Robothama: ŘEKNI LITUJI.Z této knížky jsem měla ohromnou radost, protože je to vyloženě můj žánr.


Anotace:
Jedné letní nedělní noci se ve vesnici Bingham nedaleko Oxfordu ztratí dvě nejlepší patnáctileté kamarádky Piper Hadleyová a Natasha McBainová. Mnohadenní televizní přímý přenos zpátrání po nich upoutá celý národ. Dívky se ale nepodaří najít. O tři roky později, v průběhu nejhorší sněhové vichřice za posledních sto let, dojde k brutální vraždě manželského páru bydlícího na farmě, kde kdysi se svými rodiči žila iNatasha McBainová. A pod ledem zamrzlého jezera je po sněhové bouři nalezeno tělo mladé bosé ženy. Policie zadrží duševně narušeného mladíka, který slyší hlasy a tvrdí, že té noci viděl v bouři dívku, kterou pronásledoval sněhulák. Klinický psycholog a tvůrce zločineckých profilů pro policii Joseph O’Loughlin je přesvědčený, že dívky, které zmizely před třemi lety, stále žijí. Přesvědčuje policii, že je třeba obnovit vyšetřování, ale čím víc se blíží pravdě, tím nebezpečnější celá situace začíná být. Mysl jeho protivníka je chladnokrevná, rafinovaná a zvrácená.


Četli jste někdo tento krimiromán? Líbil se vám? A četl někdo Podezřelého od M. Robothama?Budu ráda za každý váš komentík :-)

6 komentářů:

 1. Vypadá krásně. Bohužel jsem ještě nečetla. S

  OdpovědětVymazat
 2. Já jí mám v knihovničce v pořadníku,ale ještě jsem bohužel nečetla, teď se moje čtecí nálada mění podle počasí :-). Takže tuším, že na ni přijde řada až tak v září. Ale kamarádka už ji četla a říkala, že to bylo fakt dobrý. Tak jí budu věřit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ji teď zařadím na další místo za recenzní výtisky a jsem na ni fakt zvědavá. Doufám, že z ní budu taky nadšená :-)

   Vymazat
 3. Z anotace mi trochu mrazí, asi proto se nikdy k takovým krimirománům neodvážím. Vždycky skončím maximálně tak u Kathy Reichs. :-D Ale obálka se jim moc povedla. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obálka je nádherná a thrillery miluji, takže výhra mě fakt nadchla. Navíc jsem na knížku už předtím koukala :-)

   Vymazat

Děkuji za tvůj komentář ♥