středa 16. května 2018

SOUTĚŽ o Juttu

Krásný večer, přátelé :)

Jsem tady se slibovanou soutěží. A že dlouho žádná nebyla, že? Letos je to první, tak doufám, že účast bude hojná. 


Kdo mě sledujete na Fb stránce, již víte, že budeme soutěžit o dva výtisky knihy Vladimíra Černila Jutta. O dva tady na blogu a o další dva na FB stránce a instagramu. Celkem budou tedy čtyři výherci. Je to obrovská šance pro všechny, koho zajímají knihy z období holokaustu. Já jsem Juttu četla a můžu jedině vřele doporučit. Na blogu najdete také recenzi.

Jutta – Vladimír Černil
Svět není ani černý, ani bílý. Dokonce ani uprostřed zuřící světové války. Hrdinstvím nemusí být jen nezištná záchrana opuštěné dívky, ale třeba i varování sousedky, která dokáže přemoci svůj strach jediným slovem: „Utíkej!“ To, i když je to jen jediné slovo, vrhá Juttu, mladinkou židovskou dívenku, do ulic válkou sužovaného Berlína. Zároveň se tou dobou stává Berlín nechtěným domovem pracovně nasazeného Zdeňka, který, vytržen z poklidného života v nevelkém moravském městě, právě zde poprvé v životě prožívá zamilování a lásku, zklamání, zradu, nenávist, slast milování i nečekanou pomoc. Osudy Zdeňka a Jutty se protínají za dramatických okolností, jimiž jsou donuceni se semknout a společně najít cestu nejen k sobě navzájem, ale především k přežití nástrah a hrůz, které jim osud a jejich bližní připraví. Podaří se jim uhájit alespoň holé životy? Po desítky let se čtenářům dostávala do rukou literatura s válečnou tématikou, v níž bylo téměř vždy striktně jasné, kdo jsou nepřátelé a kdo kladní hrdinové. Kniha Jutta je jiná. V příběhu nenachází čtenář prvoplánově ty zlé a ty dobré, ale autor nás provází válečným městem v německé říši, kde žijí lidé, jejichž charaktery jsou formovány dobou, v níž se ocitli. Válka je pozadím, na kterém se dech beroucí příběh Zdeňka a Jutty odehrává, ale skutečně důležití jsou ti, se kterými se na své cestě potkávají.

Soutěžit mohou jak čeští, tak slovenští čtenáři. Doufám, že tím slovenské přátele potěším.

A jaké jsou podmínky soutěže? Pište do komentářů:

1. napište mi, jaká kniha z období holokaustu vás nejvíce psychicky rozložila
2. jakou knihu z tohoto období byste mi rozhodně doporučili jako vaši TOP
3. sdílejte soutěžní příspěvek veřejně a napište, kde jste sdíleli (pokud ho neuvidím, nezařadím vás do slosování)
4. nechte na sebe email, pokud nechcete, je už na vás, abyste si ohlídali vyhlášení výherců

No a to je všechno. Jak jsem slíbila, nejde o nic těžkého. Takže šup, šup... Soutěžit :)

Soutěž startuje právě teď a potrvá do 31. 5. 2018 do půlnoci

Výherce vyhlásím 1. 6. a ti budou mít 48 hodin na to, aby mi odpověděli na můj výherní email, či se mi sami ozvali do emailu sarkabooks@seznam.cz, pokud mi na sebe nenechají v soutěžním komentáři kontakt.

Přeji vám všem hodně štěstí ♥

Vaše Šárka ♥

5 komentářů:

 1. Lucie Kopřivová17. května 2018 6:02
  Uaaaa jsem šťastná, že je taková příležitost vyhrat tuto knihu. Poprvé jsem ji zahlédla u Vas na blogu, ptala se po ní v knihkupectví, ale nesehnala. Válečnou tématiku miluju a nejdrsnější pro mě byla zatím kniha V pekle plynovych komor, která je psána formou rozhovoru a kniha, kterou bych doporučila je Mengeleho děvče. Ta se mi libila moc. Mám ráda, když je popisován život před válkou a tady je to nesmírně krásně popsané. Dale je tam popisována deportace s takovými podrobnostmi, které jsem jinde nečetla. Vaši soutěž zveřejním v průběhu dneška na mem blogu http://lucie-davulin.blogspot.cz/
  Děkuji za možnost vyhrát tuto knihu.
  lucyekoprivova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Tak, konečně jsem se k tomu dostala Šári, včera mi to nějak na tabletu nechtělo spolupracovat :))) Moc děkuju za úžasnou soutěž, Jutta mě u tebe zaujala, když jsem četla recenzi :)

  1. Nejvíce psychicky rozložila - asi Vypravěčka. Je tam hodně popisování ze strany strážníka SS, hodně toho krutého. Ale asi také Osvětimská knihovnice.

  2. Moje TOP je jednoznačně Osvětimská knihovnice. Je v ní všechno, je podle skutečnosti a hodně osob z ní se pak v mnoha knihách opakují a já byla ráda, že jsem jí četla už dávno a teď při čtení si říkám (když je někde jenom něco z ní okrajově zmíněno), že jako: " Jo aha, to byl tamten, co dělal tamto a chodilo to tam tak a tak." To bych bez přečtení Knihovnice nevěděla. Takže rozhodně doporučuju všema deseti :)

  3. Sdílím u sebe na profilu :)

  4. matysova.veronika@seznam.cz (1.6. budu na dovči a to na mejla nechodím, tak kdyby náááhodou se na mě usmálo štěstí, můžu tě poprosit o napsání zprávy na FB? :-) Děkuju moc)

  Moc děkuju za krásnou soutěž, knížka vypadá úžasně Šári a vím o ní jenom díky tobě :-*

  Hezký den, pá Veru
  OdpovědětVymazat
 3. 1. Osvětimská knihovnice....nádherná kniha o síle...knih :-)
  2. Osvětimský fotograf....bože.
  3. Sdílím na svém FB
  4. barthova.m@email.cz

  O takovou knihu prostě musím soutěžit :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Kniha mě zaujala už při čtení tvé recenze! Takže zkouším své štěstí! A děkuji za soutěž!

  1) Chlapec v pruhovaném pyžamu
  2) Chlapec na dřevěné bedně
  3) Sdílím na FB stránce Mermaidin čtecí koutek
  4) mermaida86@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 5. 1. Deník Anny frankové
  2. Zlomení andělé
  3. Sdílím na svém FB
  4. danago@seznam.cz

  OdpovědětVymazat

Děkuji za tvůj komentář ♥