středa 26. října 2016

Knižní přírůstky 72

Přeji vám krásný středeční večer :)

Slíbila jsem vám dnes rozbalovačku, tak je tady. Vyzvedla jsem si konečně objednávku z buxu. Vybrala jsem si tam několik knih v akci a mám z nich opravdu velkou radost.

Tak těchto pět krasavic se zabydlelo v mé knihovně :)Mlýny osudu od Johana Theorina mi ještě chyběly do kompletní série. Překvapilo mě, jaká je to baculatá bichlička.

Anotace:
Uprostřed noci zabuší na dveře bývalého námořníka Gerlofa Davidssona dvanáctiletý Jonas Kloss a s hrůzou mu vypráví o tom, že na moři viděl loď, na jejíž palubě byli umírající námořníci a šílenec se sekyrou. Na Ölandu se zatím rozbíhá hlavní turistická sezóna, přijíždějí sem tisíce lidí, ne všichni tu ale chtějí strávit dovolenou nebo obdivovat krásy ostrova. Starý muž jménem Aron Fredh se vrací po mnoha letech z ciziny na Öland s jediným cílem: pomstít se. Vysvětlení je třeba hledat jak v minulosti, tak v přítomnosti, a především v bohaté rodině Klossových, která na ostrově vlastní přepychové rekreační středisko. Jediný Gerlof začíná tušit, kdo by mohl Fredh mohl být; zdá se, že se s ním dokonce kdysi dávno setkal. Oba spolu tehdy stáli na hřbitově u čerstvě vykopaného hrobu, když vtom zaslechli, jak se z rakve ozývá bouchání...


Tyto dvě krasavice s nádhernými obálkami mi taky pěkně doplnily sérii. Nějakou dobu mám 1. díl, tak jsem byla ráda, že jsem objevila tyto další dva v akci.


Laguna plameňáků – Sofia Caspariová
Životní cesty tří rodin z 1. dílu trojdílné argentinské ságy V zemi korálového stromu pokračují.
Argentina roku 1876. Mladá ovdovělá Annelie Wienandová se odstěhuje s dcerou Minou z Frankfurtu, aby se znovu provdala. Její manželství je však pro ni hořkým zklamáním. Pro čtrnáctiletou Minu jsou světlými okamžiky nevlídného rodinného života pouze setkání s chlapcem Frankem ze sousedství. Jednoho dne se však stane něco hrozného a Frank musí uprchnout...


Píseň vodopádu – Sofia Caspariová
Argentina, 1897 
Clarissa a Javier chtějí oslavit první výročí sňatku výpravou k vodopádům Iguazú. Nádherný den ale skončí hrozně. Javier zemře, Clarissa spadne do dravého vodopádu... 
Právě v tu dobu se zdržuje v džungli mladý lékař Robert Metzler. Najde na břehu řeky Clarissu v bezvědomí. Dopraví ženu, která si nemůže na nic vzpomenout, na farmu svých rodičů, aby ji tam léčil...


A další dva kousky jsou z pera Agathy Christie...

Nultá hodina
Gull´s Point, přímořské sídlo lady Tressilianové nacházející se v rybářské vesnici Saltcreek, hostí na první pohled tak trochu zvláštní společnost: ve stejnou dobu – na sklonku léta – sem zamíří chráněnec zesnulého sira Tressiliana a slavný tenisový hráč Nevile Strange, jeho současná i bývalá manželka a rovněž dvojice mužů, s nimiž tyto dvě ženy pojí nedořešené milostné vztahy. Shoda okolností přivádí do blízkého Saltingtonu také inspektora Battlea. Zdánlivě nesouvisející události, které spájí právě jen místo, kde se odehrály, totiž okolí Saltcreeku, se začnou proplétat a napětí v Gull´s Point vyvrcholí v „nulté hodině“ – vraždou lady Tressilianové. Inspektora Battlea čeká těžký případ, protože se zdá, že k tomuto činu neměl nikdo motiv...


Mrtvá v knihovně
V knihovně domu manželů Bantryových, ctihodných a bezúhonných občanů vesničky St. Mary Mead, nalezla služebná mrtvolu krásné mladé blondýnky. Až dosud byla paní Bantryová přesvědčena, že podobné věci se dějí jen v románech - ale kdo ví, šeptají si lidé v okolí, krásné blondýnky často zmámí stárnoucí plukovníky, a když dojde k prozrazení... Paní Bantryová požádá o pomoc svou přítelkyni Jane Marplovou. Současně s ní rozvíjí pátrání i policie. Motivů pro vraždu i možných podezřelých je víc - a nakonec nezůstane u jedné oběti. Nebýt bystrých očí, zvídavosti a důvtipu slečny Marplové, dokonale promyšlený zločin by zůstal neodhalen - a nepotrestán.


A to byla poslední kniha. Je mezi vámi někdo, kdo četl argentinskou ságu V zemi korálového stromu?

Mějte se moc krásně :)

Vaše Šárka ♥

16 komentářů:

 1. Krásné knižní přírůstky! :)
  Mlýny osudu mají dost zajímavou anotaci a vypadají opravdu dobře! No a Laguna plameňáků a Píseň vodopádu mají kouzelné obálky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :) To je pravda, argentinská sága mě ponejprv zaujala právě krásnými obálkami :) Na Theorina jsem moc zvědavá :)

   Vymazat
 2. Úžasné knížky. Agatha Christie je úžasná autorka, do které jsem se pustila jen díky povinné četbě. Nejspíš si při další návštěvě knihovny nějakou její knížku zase půjčím. Dost jste mě na ni nalákala :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :) Agathu jsem si teď začala trošku syslit díky slevám na buxu, tak se těším, až se do jejich děl pustím :)

   Vymazat
 3. Moc hezké přírůstky :-) Mlýny osudu jsem si také nedávno pořizovala do sbírky a Agatha je prostě klasika :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Nad tou první knížkou uvažuji také, ted ctu právě Smršť a musím říct ze je to boží! :)
  Miska blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já už se taky těším, až se k autorovi dostanu. doufám, že budu nadšená jako většina čtenářů :)

   Vymazat
 5. Krásné nové přírůstky :-) Já dnes využila poštovného zdarma na albatrosu, tak se moc těším na svůj balíček :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :) Tak to se pak taky pokochám, až ti dorazí :)

   Vymazat
 6. Krásné přírůstky! :)
  Akce a slevy na buxu mě v poslední době dost překvapuji- v dobrém slova smyslu :)
  Užij si čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :) To je pravda, na buxu se dají sehnat skvělé kousky za mini ceny :)

   Vymazat
 7. Uzij si cteni skvelych prirustku Sarko :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Argentinskou ságu mám doma, ale ještě se na ni nedostala řada :D Snad přes Vánoce, kdy bude více času. Jinak taky se chystám na dokoupení knížek od A. Christie :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám to stejně Luci, nestíhám a knihy se mi kupí :))

   Vymazat

Děkuji za tvůj komentář ♥